2.DÜNYA SAVAŞINDA YAŞANAN VE İNSANLARDAN YILLARCA SAKLANAN GERÇEKLER!


Dünyadan saklanan gerçekler…

NAZİ FOTOĞRAF ALBÜMLERİNDEN 2. DÜNYA SAVAŞI

Yakov Dzhugashvili, İkinci Dünya Savaşı sırasında, Kızıl Ordu’da görev alıyordu ve Almanların, Sovyetler birliği istilasının ilk anlarında yakalandı.

Stalin, oğlunun yakalandığını, Almanlar ona bu fotoğrafı yolladığında öğrendi. Hala dolaşan söylentilere göre “salak kendini vurmayı da mı becerememiş?”, “korkaklar gibi teslim olmuş” şeklinde küçük oğlu Vasily’e söyleniyormuş.

Savaşın sonlarına doğru, Almanların, Stalin’in oğlu ile Stalingrad’da esir düşen bir Alman mareşali takas etmek istedikleri fakat Stalin’in bir ere karşılık bir mareşali vermeyeceğini söylediği şeklinde dedikodular yayıldı. Yakov Dzhugashvili’ni kamp güvenliği tarafından bu şekilde vurularak öldürüldü.

Bir Alman askeri, kumanyasını Rus bir anneyle paylaşırken, 1941.

Alman SS birlikleri, Berlin’deki 1936 Olimpiyat oyunlarında dinlenirken.

Siperde donarak ölen 2 Sovyet eri, Finlandiya, 1940.

Sovyetler, birliklerini Finlandiya ön cephelerine kadar getirmek zorundaydı. Bazı Sovyet askerleri güneyliydi ve Finlandiya’ da soğuk kış şartlarına alışkın askerlerle karşılaştırıldığında, kışın bu kadar zor şartlarda geçeceğini düşünmüyorlardı. Yiyecek ve erzak sıkıntısı çok büyüktü ve kış şartlarında savaşmak için yeterli eğitim ve teknikleri yoktu. Siperleri çalı çırpı ile kaplayıp, üzerini karla örterek sıcaklığı 1, 2 derece artırmaya çalışıyorlardı.

Fin askerleri tarafından, Sovyet birliklerini korkutmak için desteklerle karlar arasına montelenmiş, soğuktan donan bir Sovyet askeri, 1938. Finli askerler, soğuktan donarak ölen Sovyet askerini psikolojik savaş malzemesi olarak böyle kullanmış.

Bir Rus ajanı, Finlandiya’daki infazı sırasında gülümserken, 1942.

Almanya, Hitler’in yönetimindeyken sadece 10 senede; Fransa, İtalya, Yunanistan, Sovyetler Birliği ve Finlandiya da dahil olmak üzere 24 ülkeyi işgal etmiş ve bir süper güce dönüşmüştü.

Motorizasyon teknolojisi çok hızlı geliştiği için hiçbir güç karşısında duramadı.

Naziler geliştirdikleri ‘U-boat’ isimli denizaltı sayesinde Atlas okyanusunda hüküm sürmüşler ve New York’a kadar ulaşmışlardı.

Hitler toplulukların düşünmesini durdurup, duygusallaşmalarını sağlayan ve kalabalıkları çok iyi ikna eden bir konuşma yeteneğine sahipti.

Miting öncesi yaptığı konuşma provalarında kendi fotoğraflarını çektirerek konuşurken ki duruşunu sıklıkla analiz eder ve geliştirirdi.

Milyonlarca yahudi trenlerle imha kamplarına götürüldü ve 1 milyonu çocuklardan oluşmak üzere Avrupa’daki yahudi nüfusunun 3’te 2’sini oluşturan 6 milyon yahudi buralarda katledildi.

Bunların yanında Hitler’e karşı çıkan almanlar, eşcinseller, özürlüler ve çingenelerle beraber toplamda 11 milyon civarında insan Nazi rejimi tarafından acımasızca öldürüldü.

Holokost’un en belirgin özellikleri arasında, insanların tıbbi deneyler için kullanılmaları vardır. Mahkumların kalbine petrol enjekte etmek, canlıyken radyasona maruz bırakmak bunlardan bazılarıdır.

Bu doktorlardan en meşhuru 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu olan ve genelde çingene çocuklar üzerinde çalışan Josef Mengele’ydi.

Çocuklara şekerler verir ve onun sahte sevgisine kanan çocuklar da ona ‘Amca Mengele’ derdi.

Ancak çocuklar gözlerine mavi mürekkep enjekte edildikten sonra veya vücutları birbirine sırtlarından dikildikten sonra sabah akşam bağırırlar ve ölecekleri günü acıyla beklerlerdi.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF