En Büyük Raconlar


racon

Eski Kabadayıların bittiği, Mafyanın etkisini yitirdiği bu yeni dönemde, onlar aklımızda kestikleri Raconlarıyla kaldı . Gerekirse lafı uğruna ölenlerden, gözünü kırpmayıp raconuma racon yapanın sülalesini yok ederim diyip terör estirenlerden geriye kalan bu sözler türk dizilerine de sürekli konu oldular. Hiç bir lafın altında kalmadıkları gibi söyledikleri laflar dillere pelesenk oluyor. Kulaktan kulağa yayılıyor. Üstelik racon kesmek gerçekten bir vizyon gerektirdiği gibi arkası boş adamlar pek yapamıyor. Aşağıda size türk dizilerinde kesilmiş en iyi raconları konu alacağız.

Ramiz Dayı Büyük Balık Sahnesi

Haraç kesme nasıl olur? Kim kimden haraç keser? Büyük balık küçük balığı yer gibi laflara karşı elini masaya vurup “Büyük balık, işte o benim” demesiyle hafızalarımıza kazınmıştır

Ben Racon Kesmiyorum, Kafa Kesiyorum

Şevko ölmüş, İstanbulun yeni sefiri Süleyman Çakır seçilmiştir. Babaların toplantısında Cerrahpaşadan bir ağa biz sultanı istemezük diye baş kaldırmıştır. Polat Alemdar en tepe raconu yapar. Racon değil, Kafa keser.

Ramiz Dayı Jilet Ahmet Raconu

Ramiz Karaeskinin, Ramiz Dayı olduğu gün. Raconun kralını yapar. Sadece Televizyon tarihinde değil, belkide tüm Racon tarihinde ilk üçe girmiştir.

Ramiz Dayı Kerpeten Ali İşkence Sahnesi

Ramiz Dayının diğer tüm insanlara sabır dersi verdiği sahnedir. Ramiz Dayı efsanesinin asla bitmediği ve İstanbulun hakiminin hala kendisi olduğunu tüm aleme duyurur.

Mematiden Bedri Fincancıya Racon

Memati sürekli sağ koldu. Raconu abisi Polat ve ya Çakır keser, kendisi ise kafa kesen taraftaydı. Ama Memati öyle bir racon yapar ki. Sanki bu alemin abisi ta kendisidir.

Polat Alemdardan Davut Tataroğluna Racon

Gözü kararan polat Türk Medya Patronu ve Türkiyedeki Masonların ayağı Davut Tataroğlunun özbe öz oğluna acımadan Davut Tataroğlunun sağ kolu Yıldız ve kameranın karşısında sıkar.

Laz Ziya Testere Necmi Racon

Yaşlı Kurt Laz Ziya. Konsey Üyesi lafını Baron dahil kimseden esirgemeyen Türk mafya tarihinin belki de en büyük silah kaçakçısı. Baronun en gaddar cellatına öyle bir racon çeker ki, RTÜK bile lafları bipleyemez

Yusuf Miroğlu Yasaları

Alemde raconun sadece kabadayılıkla ve zorbalıkla kesilmediğini. Asıl raconun adam olup helal para kazanmak olduğunu tüm aleme gösteren Yusuf Miroğlu

https://www.youtube.com/watch?time_continue=143&v=HSRK_bJit34

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF