Kadın Olarak Doğup, Cinsiyet Değiştiren 11 Ünlü


Hepsinin ortak özellikleri kadın olarak doğup geçirdikleri operasyonlarla bedenlerinin içine hapsolmuş erkek ruhlarını ortaya çıkarmaları…

 

1. Ian Harvie


Amerikalı komedyen Ian Harvie, LGBTi pop kültürü topluluğunun demirbaşları arasında yer alıyor. Büyük bir hayran kitlesi var ve hayranları Kickstarter kampanyasına büyük ölçüde destek verdi. Çeşitli televizyon ve radyo programlarında yer aldı ve birçok üniversitede konuştu. Ülkenin dört bir yanında Komedi yaptı. Onun mizahi yolu, trans erkeklerle ilgili birçok efsaneyi ortadan kaldırdı.

 

2. Katastrophe


Rocco Kayiatos, popüler olarak sahne adı olan Katastrophe olarak bilinir. O bir Amerikan hip-hop yapımcısıdır. Kalkandrophe, hip-hop türünde ilk açık transseksüel şarkıcı olarak kabul edilir. Ekim 2009’da Kayiatos ve Amos Mac, trans erkekler için ilk dergi olan Original Plumbing’i kurdu.

 

3. Thomas Beatie


Thomas Beatie, 20 Ocak 1974’te doğdu. Hamile kalan erkek olarak dünya kamuoyunun dikkatini çekmişti. kadın olarak doğan ve 20’li yaşlarının ortasına kadar kadın olarak yaşayan Beatie hormon tedavisi görmeye başladı. Kadınlık organlarından vazgeçmek istemeyen Beatie, bu sayede sperm donörü kullanarak 3 çocuk sahibi oldu. Transseksüel ve cinsellik meselelerine karşı sesini yükselten yazar, konuşmacı ve savunucudur.

 

4. Chaz Bono

4 Mart 1969’da Amerikalı sanatçı Sonny ve Cher’in kızı Chastity Bono olarak dünyaya geldi. Chastity Bono böylece halkın gözünde büyüdü. 25 yaşındayken, aslında bir transseksüel olduğunu fark etmeden önce bir lezbiyendi. Bono daha sonra operasyonla erkek oldu ve adını Chaz Bono olarak değiştirdi.

 

 

5.

6. Rüzgar Erkoçlar


1983 yılında kız çocuğu olarak dünyaya geldi. Güzelliği ve oyunculuğuyla birçok Dizi ve reklam filmlerinde oynadı. 25 yaşındayken cinsiyet değiştirdi ve yaşamına erkek olarak devam ediyor.

 

7. Ryan Sallans


Ryan Sallans, 1979’da Kimberly Ann Sallans olarak doğdu. Şu anda bir Amerikan LGBT’si, hak savunucusu ve halk konuşmacısı toplumu cinsiyet değişikliği hakkında bilgilendirmek için ABD’de etkinlikler düzenliyor. Sallans çok sayıda dergi, gazete ve televizyon programında yer aldı.

 

8. Loren Cameron


Cameron, 1959’da Pasadena, Kaliforniya’da doğdu. Kendisi bir fotoğrafçı, yazar ve transseksüel bir aktivisttir. Çalışmaları, hem giysili hem de çıplak formda lezbiyen ve transseksüel bedenlerin portre ve portre çizimlerini içerir. Kendi geçiş fotoğrafçılığının yanı sıra, diğer transseksüelleri de fotoğraflamaya başladı. San Francisco, Minneapolis ve Los Angeles’ta, fotoğrafları 1995 yılında kişisel sergilerde gösterildi.

 

9. Lucas Silveira


Lucas Silveria, 1979’da Kanada’da doğdu. Büyük bir plak şirketi tarafından imzalanan bir rock grubundaki ilk açık trans adam olarak tarihe geçti. Kendisi vokalist, gitarist ve söz yazarıdır. Yaklaşık 14 veya 15 yaşındayken, ilk defa Geraldo Rivera’da transseksüel insanları duydu. Sonra bir eşcinsel olarak yaşamaya karar verdi ve 2010 yılında ameliyatla erkek oldu.

 

10. Balian Buschbaum


14 Temmuz 1980’de Almanya’nın Ulm kentinde doğdu. Kendisi eski bir sırıkla atlama sporcusudur. Buschbaum, Almanya’nın en iyi ikinci sırıkla atlama kadın sporcusu olmasına rağmen 2007 yılında kalıcı sakatlık sebebiyle emekli oldu. 2008 yılında cinsiyet değiştirme operasyonu geçirerek erkek oldu.

 

11. Andreas Krieger


Eski Alman gülle atıcısı Andreas Krieger, Doğu Almanya atletizm takımında kadın gülle atıcısı olarak yarışıyordu. Gençlik döneminin ilk yıllarından itibaren kendi bilgisi ve isteği dışında vücüduna anabolik steroid yüklemesi yapılan Krieger, zaman içinde çok daha erkeksi bir yapıya ve dış görünüme kavuştu. 1990 yılında spor bırakan Krieger, 1997 yılında cinsiyet değiştirme operasyonu geçirdi. Krieger, anabolik steroid ile yüklenmemiş olmayı dilediğini ve bu sayede cinsiyet tercihinin ne olacağı konusunda daha sağlıklı bir karar verebileceğini belirtmişti.

 

Beğendiyseniz aşağıdan devam edebilirsiniz 🙂

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF